CHEMIE A TECHNOLOGIE MATERIÁLŮ

Co se u nás naučíš


Kromě chemie tě zasvětíme také například do fyziky, matematiky nebo biologie. Díky této přípravě budeš schopen vyvíjet nové materiály a laboratorně testovat jejich kvalitu a ekologickou stopu. Můžeš se tak podepsat pod podobnými inovacemi jako jsou žáruvzdorné materiály, umělé lidské cévy, beton bez cementu, svítící tapety nebo čipy elektronických knih.

 

Uplatnění absolventů


Absolventi programu jsou schopni vykonávat především kontrolory a vývojáře v soukromých i státních podnicích. Díky širokému využití znalostí ve stavebnictví, medicíně, kosmetice a jiných odvětvích najde 100% našich absolventů po škole uplatnění.

 

Profil programu
 

Program je zaměřený na vývoj a výzkum materiálů budoucnosti. Naši odborníci kladou důraz nejen na praktickou využitelnost, ale především na poslání snižovat naši prací ekologickou zátěž.

 

Více o programu Přihláška

Chemie a technologie materiálů

CHEMIE A TECHNOLOGIE POTRAVIN

Má tři specializace


Potravinářská chemie a technologie - více zde.
Chemie a analýza přírodních látek - více zde.
Biochemická technologie - více zde.

Co se u nás naučíš


Během studia se naučíš číst etikety potravin se stejnou lehkostí a potěšením jako tvojí oblíbenou knížku. Budeš totiž rozumět nejen veškerým složkám toho, co jíme, ale také jaké děje se v potravinách odehrávají na molekulární úrovni. Udělat si k obědu jahodu chutnající po rajské omáčce pro tebe bude naprostá brnkačka.

 

Uplatnění absolventů


Absolventi programu jsou připraveni na kariéru v moderních potravinářských provozech v rámci řady funkcí, včetně řídích postů. A protože jíst se nejspíš nikdy nepřestane, nemusí si budoucí chemici lámat hlavu se svým uplatněním.

 

Profil programu


Křižáckým tažením programu potravinářské chemie je jednou pro vždy vymýtit peklo na talíři. Vědci v této oblasti bojují za potraviny, které jsou zdravotně nezávadné a bez náhražek, a přesto je možné vyrábět je ekonomicky.

 

Více o programu Přihláška

Chemie a technologie potravin

CHEMIE PRO MEDICÍNSKÉ APLIKACE

Co se u nás naučíš


Kromě chemie se budeš se svými kolegy potkávat na řadě biologických, biotechnologických a inženýrských předmětů. Naši profesoři ti pomůžou porozumět například nanotechnologiím nebo konstrukci medicínských strojů. Buď u vzniku objevů jako je kostní implantát vyrobený z hořčíku nebo lék proti AIDS.

 

Uplatnění absolventů


U našich studentů je vysoká šance na prestižní uplatnění ve výzkumu nebo v rámci chemické, farmaceutické a biotechnologické výroby ihned po škole. Díky multidisciplinárnímu charakteru programu se může absolvent zabývat také souvisejícími oblastmi jako je například potravinářství.

 

Profil programu


Medicínské aplikace pomáhají léčit a pečovat o pacienty pomocí moderních technologií, které jsou šetrné k člověku i k přírodě. Chemici této specializace umí přicházet s inovacemi, bez kterých by moderní zdravotnictví nemohlo existovat.

 

Více o programu Přihláška

Chemie pro medicínské aplikace

CHEMIE A TECHNOLOGIE OCHRANY ŽIVOTNÍHO PROSTŘEDÍ

Co se u nás naučíš


V našich laborkách a posluchárnách rozhodně neztrácíme čas. Během studia získáš rozsáhlé znalosti chemie se specializací na spotřební technologie šetrné k životnímu prostředí. Získané vědomosti ti jednoduše umožní pomoct lidstvu zlepšit si ve vztahu k přírodě reputaci.

 

Uplatnění absolventů


Díky modernímu zaměření programu se o tebe poperou v soukromé i veřejné sféře. Protože se však nejlépe bojuje se systémem zevnitř, naši absolventi vykonávají často funkce ve státních institucích. Podílet se tak můžeš i na natolik zásadních úkolech jako je čistota pitné vody a ovzduší nebo nakládání s odpadem. Tvá práce bude pro budoucnost zkrátka nepostradatelná.

 

Profil programu


Chemie a ekologie - na první pohled trochu bizarní koktejl. Právě tato kombinace však umožňuje chytrými technologiemi ulevit přetěžované přírodě. Práce našich chemiků je důkazem, že ani masová výroba zaměřená na efektivitu nevylučuje společensky zodpovědný přístup.

 

Více o programu Přihláška

Chemie a technologie ochrany životního prostředí

CHEMIE A CHEMICKÉ TECHNOLOGIE

Co se u nás naučíš


Z oblasti chemie u nás získáš precizní průpravu, která ti pomůže najít adekvátní odpověď na jakýkoliv lidský vrtoch. Naši posluchači se již během studia podílejí na samostatných praktických projektech. A výsledkem jsou i tak nepředstavitelné věci jako například sprcha, která umí měnit barvu a šetřit energii zároveň.

 

Uplatnění absolventů


Absolventi programu spotřební chemie se svým diplomem rozhodně nemusí chlubit jen šuplíku. Díky širokému záběru získaných znalostí mohou vykonávat technology, vývojáře, kvalifikované dělníky, managery a jiné funkce v chemických výrobách.

 

Profil programu


Spotřební chemie je program odrážející neomezenou lidskou kreativitu. Při hledání způsobu, jak uspokojit rozmanité lidské potřeby se v chemii meze rozhodně nekladou. Studium je tak vhodné pro lidi s otevřenou hlavou a neotřelými nápady.

 

Více o programu Přihláška

Chemie a chemické technologie