CHEMIE, TECHNOLOGIE A VLASTNOSTI MATERIÁLŮ

Co se u nás naučíš


Kromě chemie tě zasvětíme také například do fyziky, matematiky nebo biologie. Díky této přípravě budeš schopen vyvíjet nové materiály a laboratorně testovat jejich kvalitu a ekologickou stopu. Můžeš se tak podepsat pod podobnými inovacemi jako jsou žáruvzdorné materiály, umělé lidské cévy, beton bez cementu, svítící tapety nebo čipy elektronických knih.

 

Uplatnění absolventů


Absolventi oboru jsou schopni vykonávat především kontrolory a vývojáře v soukromých i státních podnicích. Díky širokému využití znalostí ve stavebnictví, medicíně, kosmetice a jiných odvětvích najde 100% našich absolventů po škole uplatnění.

 

Profil oboru
 

Obor je zaměřený na vývoj a výzkum materiálů budoucnosti. Naši odborníci kladou důraz nejen na praktickou využitelnost, ale především na poslání snižovat naši prací ekologickou zátěž.

 

Více o oboru Přihláška

Chemie, technologie a vlastnosti materiálů

POTRAVINÁŘSKÁ CHEMIE

Co se u nás naučíš


Během studia se naučíš číst etikety potravin se stejnou lehkostí a potěšením jako tvojí oblíbenou knížku. Budeš totiž rozumět nejen veškerým složkám toho, co jíme, ale také jaké děje se v potravinách odehrávají na molekulární úrovni. Udělat si k obědu jahodu chutnající po rajské omáčce pro tebe bude naprostá brnkačka.

 

Uplatnění absolventů


Absolventi oboru jsou připraveni na kariéru v moderních potravinářských provozech v rámci řady funkcí, včetně řídích postů. A protože jíst se nejspíš nikdy nepřestane, nemusí si budoucí chemici lámat hlavu se svým uplatněním.

 

Profil oboru


Křižáckým tažením oboru potravinářské chemie je jednou pro vždy vymýtit peklo na talíři. Vědci v této oblasti bojují za potraviny, které jsou zdravotně nezávadné a bez náhražek, a přesto je možné vyrábět je ekonomicky.

 

Více o oboru Přihláška

Potravinářská chemie

CHEMIE PRO MEDICÍNSKÉ APLIKACE

Co se u nás naučíš


Kromě chemie se budeš se svými kolegy potkávat na řadě biologických, biotechnologických a inženýrských předmětů. Naši profesoři ti pomůžou porozumět například nanotechnologiím nebo konstrukci medicínských strojů. Buď u vzniku objevů jako je kostní implantát vyrobený z hořčíku nebo lék proti AIDS.

 

Uplatnění absolventů


U našich studentů je vysoká šance na prestižní uplatnění ve výzkumu nebo v rámci chemické, farmaceutické a biotechnologické výroby ihned po škole. Díky multidisciplinárnímu charakteru oboru se může absolvent zabývat také souvisejícími oblastmi jako je například potravinářství.

 

Profil oboru


Medicínské aplikace pomáhají léčit a pečovat o pacienty pomocí moderních technologií, které jsou šetrné k člověku i k přírodě. Chemici této specializace umí přicházet s inovacemi, bez kterých by moderní zdravotnictví nemohlo existovat.

 

Více o oboru Přihláška

Chemie pro medicínské aplikace

CHEMIE A TECHNOLOGIE OCHRANY ŽIVOTNÍHO PROSTŘEDÍ

Co se u nás naučíš


V našich laborkách a posluchárnách rozhodně neztrácíme čas. Během studia získáš rozsáhlé znalosti chemie se specializací na spotřební technologie šetrné k životnímu prostředí. Získané vědomosti ti jednoduše umožní pomoct lidstvu zlepšit si ve vztahu k přírodě reputaci.

 

Uplatnění absolventů


Díky modernímu zaměření oboru se o tebe poperou v soukromé i veřejné sféře. Protože se však nejlépe bojuje se systémem zevnitř, naši absolventi vykonávají často funkce ve státních institucích. Podílet se tak můžeš i na natolik zásadních úkolech jako je čistota pitné vody a ovzduší nebo nakládání s odpadem. Tvá práce bude pro budoucnost zkrátka nepostradatelná.

 

Profil oboru


Chemie a ekologie - na první pohled trochu bizarní koktejl. Právě tato kombinace však umožňuje chytrými technologiemi ulevit přetěžované přírodě. Práce našich chemiků je důkazem, že ani masová výroba zaměřená na efektivitu nevylučuje společensky zodpovědný přístup.

 

Více o oboru Přihláška

Chemie a technologie ochrany životního prostředí

SPOTŘEBNÍ CHEMIE

Co se u nás naučíš


Z oblasti chemie u nás získáš precizní průpravu, která ti pomůže najít adekvátní odpověď na jakýkoliv lidský vrtoch. Naši posluchači se již během studia podílejí na samostatných praktických projektech. A výsledkem jsou i tak nepředstavitelné věci jako například sprcha, která umí měnit barvu a šetřit energii zároveň.

 

Uplatnění absolventů


Absolventi oboru spotřební chemie se svým diplomem rozhodně nemusí chlubit jen šuplíku. Díky širokému záběru získaných znalostí mohou vykonávat technology, vývojáře, kvalifikované dělníky, managery a jiné funkce v chemických výrobách.

 

Profil oboru


Spotřební chemie je obor odrážející neomezenou lidskou kreativitu. Při hledání způsobu, jak uspokojit rozmanité lidské potřeby se v chemii meze rozhodně nekladou. Studium je tak vhodné pro lidi s otevřenou hlavou a neotřelými nápady.

 

Více o oboru Přihláška

Spotřební chemie

BIOTECHNOLOGIE

Co se u nás naučíš


Studium biotechnologie z tebe udělá doslova renesančního člověka. Kromě chemie a biologie tě totiž čeká také fyzika, matematika nebo genetika. Díky novým znalostem si tak budeš umět vyrobit skleničku vína z vlastní vyšlechtěné odrůdy, antibiotika na bolavý krk nebo pomůžeš babičce zatočit na zahrádce se znečištěnou půdou.

 

Profil absolventa


Absolventi tohoto oboru jsou vysoce žádaní ve výzkumných ústavech, zemědělských a potravinářských závodech nebo v medicínském průmyslu. Díky výlučnosti oboru a špičkové praxi v našich laboratořích jsou čeští biotechnici hvězdami také v zahraničních provozech.

 

Profil oboru


Nomen omen. Biotechnologové jsou machři nejen v chemii ale i biologii. Díky své specializaci dokážou pomocí okem neviditelných organismů vyčarovat z jedné věci věc úplně odlišnou, co se týká vlastností nebo i vzhledu. Jejich kouzla jsou přitom vítanou pomocí v medicíně, zemědělství, potravinářství, ekologii a jiných oborech.

 

Více o oboru Přihláška

Biotechnologie