ABSOLVENTI

Studium na Fakultě chemické VUT v Brně není jen o teorii!

Naši studenti se v průběhu studia velmi často dostanou do přímého kontaktu s praktickými aplikacemi a výzkumem pro komerční sféru. Dbáme na to, aby jim tyto zkušenosti přinesly konkrétní užitek pro jejich následné uplatnění v budoucím zaměstnání.

Oslovili jsme některé z našich absolventů s prosbou o krátké zhodnocení jejich působení na fakultě s důrazem na jejich současné uplatnění v praxi. Téměř nás překvapilo, že se nám dostalo veskrze pozitivních reakcí.

Ing. Jan Ostrezi
Ing. Jan Ostrezi
Injection Molding Specialist
International Automotive Components Group s.r.o. - Hodonín Plant

Po gymplu jsem se rozhodoval co dál, věděl jsem pouze, že chci studovat technický obor, a že chci žít Brno.  Chemie? Většina lidí na toto slovo odpovídá nějakým citoslovcem, většinou ne zcela líbivým.  Přesně kvůli tomu jsem si řekl, že ji půjdu studovat a pak budu ten pan inženýr chemie. Chemie je překrásná z mnoha perspektiv, mně osobně se nejvíce líbí její rozmanitost. Každý si v ní najde svoji větev, ze které bude na větvi.

Pro mne se touto větví staly polymerní materiály. Díky dobrému výběru fakulty se mi podařilo získat místo v oboru ještě před dokončením inženýrských státnic.

Nejcennější a nejlepší věc, kterou vám fakulta dát, je technické myšlení. Právě ten široký záběr vás tak nějak donutí si dávat věci do souvislostí a propojovat teorii s praxí. A někdy je prostě potřeba vzít do ruky hasák i s inženýrským titulem (Chemické inženýrství I + II best!).

PS: Je tam tak 2x víc holek jak kluků :-)

Ing. Lucie Ráčková
Ing. Lucie Ráčková
vědecko-výzkumný pracovník
RADANAL s.r.o.

Na základní škole mě bavila (pouze) chemie a hudební výchova. Střední průmyslová škola chemická v Ostravě byla pro mě jasnou volbou! Už jen kvůli kritérií pro přijetí… S dobrým průměrem bez přijímaček :-). Mé známky se o moc nezhoršily, tudíž jít na vysokou školu byl plán číslo jedna.

No a co dál? Chtěla jsem studovat v Brně, městě studentů, mít stále školu, kde převažuje praxe nad teorií a vybrat si konkrétní specializaci, která bude mít budoucnost. Proto tyhle důvody stačily k volbě FCH VUT.

Jako téměř čerstvý absolvent pracuji jako vědecko-výzkumný pracovník v analytické laboratoři a podílím se na mnoha projektech, které mohou ovlivnit naši budoucnost. Firma, ve které pracuji je pořadatelem mezinárodní konference v oblasti výživy a zdraví. Obor potravinářská chemie a biotechnologie i Vám může nabídnout spoustu pracovních příležitostí, protože jíst se nikdy nepřestane.

Ing. Jiří Červenka
Ing. Jiří Červenka
Technický inženýr – Zákaznický servis
PEGAS NONWOVENS, s.r.o.

„Když jsem končil na Střední průmyslové škole chemické, věděl jsem, že chci v oboru pokračovat. Neměl jsem ale představu, kam dál a utěšoval jsem se alespoň dosaženou maturitou. Nakonec mě zachránila FCH VUT, která nabírá studenty za určitých podmínek bez přijímaček nebo s přijímačkami, které však nejsou bůhvíjak náročné. To mě nakonec přesvědčilo, abych zkusil štěstí.

Na začátku to sice byl pořádný dril, protože se do nás snažili napumpovat co nejvíce informací skrze přednášky, cvičení, laboratoře a domácí úkoly. Pokud člověk ale skutečně chce a maká na sobě, dokáže se na škole bez problému udržet. Zkrátka abyste šli studovat FCH VUT, nemusíte být hvězdy – FCH VUT byste měli jít studovat, pokud se opravdovými jedničkami chcete stát.“

Ing. Radek Holešinský
Ing. Radek Holešinský
Ředitel
Výzkumný ústav stavebních hmot, a.s.

"Už od základní školy mě fascinovalo pozorovat chemické reakce v praxi a mít možnost experimentovat. Volba oboru na vysoké škole pro mě proto byla jednoduchá. Chemická fakulta VUT má navíc špičkovou pověst a rozhodně mě nezklamala. Studentský život mi dal možnost poznat nové kamarády, kolegy i vynikající akademiky, se kterými se setkávám na společných projektech dodnes.

Jako výzkumný pracovník dnes a denně oceňuji nejen bohaté teoretické a praktické dovednosti, které mi profesoři byli schopni předat, ale jako manažer jsem rád i za možnost podílet se na univerzitní samosprávě. Na svá studentská léta na CHF VUT budu prostě vždy rád a s úsměvem vzpomínat."

Ing. Blanka Kremláčková, DiS.
Ing. Blanka Kremláčková, DiS.
Specialista pekárenské divize
PENAM, a.s. Brno

Proč jsem studovala právě FCH na VUT v Brně? Protože jsem chtěla získat kvalitní vysokoškolské vzdělání. Navíc je Brno městem studentů, takže bylo rozhodnuto! Během studia jsem si rozšířila vědomosti teoretické i praktické. Naučila se jak individuální práci (třeba jako pomocná síla v laboratoři mikrobiologie), tak práci v týmu. Na co stále vzpomínám, jsou skvělí spolužáci z mého ročníku. Tým, co táhl za jeden provaz. Nesmím zapomenout na osobní přístup vyučujících, kteří nás dokázali zaujmout svým výkladem a inspirovali nás jít dál, být věrní oboru, který studují.

Za těch x let od promoce jsem stále věrná „potravinám“, tak práci pro PENAM, a.s. - lídru pekařském oboru. Studovat „chemárnu“ byla dobrá volba stejně jako jsou dobrou volbou naše výrobky. Při jejich výrobě jsou využívány moderní trendy z oboru ve spojení kvality a bezpečnosti potravin. Svou troškou „do mlýna“ přispívám i já :).